A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Бузький ліцей Бузької сільської ради

Новини

Дата: від до Скинути

УВАГА! Ворожі БпЛА почали розкидати вибухонебезпечні предмети

Увага, нова загроза! російські війська почали застосовувати БпЛА, що розкидають вибухонебезпечні предмети Вони можуть використовуватись ворогом для ураження будь-якого з регіонів країни. Ризик надзвичайно високий й через те, що час вибуху таких боєприпасів невідомий. Уважно подивіться на фото — так можуть виглядати ці вибухонебезпечні предмети. ❕Обов’язково попередьте близьких. Якщо ви побачили підозрілий предмет, не підходьте, не чіпайте, телефонуйте 101, 102 чи 112. UPD: Деталі щодо вибухонебезпечних елементів, якими оснащують російські БпЛА Вибухонебезпечний предмет схожий на трубу з квадратними насічками на корпусі. Діаметр близько 5 см, довжина 35-40 см. МВС України

11:24 11.04.2025

Увага! Знову небезпечна гра-челендж «Двері розуму» в TikTok

У соціальних мережах поширюється новий небезпечний челендж, під час якого діти впадають у стан трансу. Це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, попередив департамент гуманітарної політики Дніпра. Серед можливих наслідків цієї гри: порушення кровообігу; спазми та підвищення внутрішньочерепного тиску; головний біль, запаморочення; якщо в дитини є аневризма судин головного мозку, існує ризик інсульту. Суть гри Суть її в тому, що один з підлітків є провідником, а другий — суб’єктом. Другий гравець лягає на коліна ведучого, йому під голову підкладають подушку. Провідник починає масажувати скроні суб’єкту, повторюючи фразу: «Червоні двері, жовті двері, двері іншого кольору», наводить деталі челеджу сайт OBOZ.UA. Гра стала популярною за кілька днів, тепер школярі постійно вводять когось у транс, знімають відео. Зрозуміти, чи справді дитина ввійшла у транс і щось бачила, — неможливо. Мало хто зізнається, що нічого не бачив. Здебільшого розповідають якісь жахи своєї подорожі, у такий спосіб залучаючи до гри дедалі більше друзів. Можливі наслідки участі у грі Насправді гра не відкриває двері в інший світ, а є психологічною маніпуляцією, яка вводить людину у стан сенсорної депривації, пояснюють фахівці в публікації tsn.ua. Реальний ефект від «гри»: запаморочення, нудота, панічні атаки: «На людей-психотиків це може вплинути так, що в людини може розвернутися повноцінний психоз. Вони дуже вразливі, і такі речі для них небажані, це може стати катастрофою», — розповів OBOZ.UA психолог Володимир Мамко, спотворення реальності, сильна тривожність після «виходу», ризик інсульту — «масажує скроні не професіонал, а дитина. Ідеться про поверхневу скроневу артерію, яку можна передавити. І щоб досягти ефекту ейфорії, масажувати треба довго. Порушується кровообіг. Якщо в дитини є аневризм судин у голові, то може призвести й до інсульту. Спазми, підвищення внутрішньочерепного тиску, може бути біль голови», — каже OBOZ.UA дитяча психологиня Наталія Валедова, ризик бути завербованим через такі механізми у диверсійні групи: «Такі масові ігри можуть бути розраховані на те, щоб готувати дітей та підлітків до підпорядкованості. Якщо він пішов за стадом, то й по життю йтиме, не матиме своєї думки й піде за натовпом. Це ризиковано для психологічного розвитку дитини», — продовжує психологиня. Поради для батьків, як убезпечити дитину: розмовляти з дитиною про небезпеки таких «ігор»; контролювати контент, який вона споживає в соцмережах; перевіряти коло спілкування дитини в інтернеті; миттєво реагувати, якщо дитина стає замкнутою, дратівливою або нервовою. В англомовному медійному просторі небезпеки цього челенджу описані 5 років тому.

11:22 10.04.2025

Вознесенська філія Миколаївського обласного центру зайнятості

З презентацією онлайн-консультування сьогодні завітали до Бузького ліцею Бузької сільської ради. Юнаків та дівчат, які цьогоріч завершують навчання у 9 класі, психологиня Вознесенської філії Миколаївського ОЦЗ Ірина Чорна закликала вже поступово приділяти увагу питанню вибору професії та дослідженню власних професійних схильностей, здібностей, темпераменту та інших чинників, щоб уникнути рішень прийнятих поспіхом та необдумано. В зручному дистанційному форматі учнівській молоді зараз надається можливість отримати підтримку фахівця державної служби зайнятості щоб краще зрозуміти себе та розкрити власний потенціал. Також поговорили про різні види класифікацій професій. Учасникам було запропоновано пройти Диференційовано-діагностичний опитувальник інтересів та з’ясувати переважаючі схильності до певного типу професій в залежності від того, з ким або з чим має справу працівник. Для молоді, яка лише починає задумуватись над професійним вибором і, здебільшого, планує продовжити навчання в 10 класі, це чудова можливість з’ясувати певний напрям, «поле діяльності», яке слід дослідити детальніше. Закликаємо учнівську молодь до свідомих та зважених рішень а також запрошуємо на онлайн консультації. Посилання для реєстрації: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSc9nvDOkkY.../viewform....

08:55 08.04.2025

Вітаємо "Кіборгів" з ІІІ місцем!!!

5 квітня 2025 року Миколаївським обласним центром національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі –МОЦНПВТК УМ) вперше в режимі офлайн було проведено змагання операторів БПЛА як окремого змагання з військо-прикладних видів відкритої Першості МОЦНПВТК УМ. Участь в них взяли 80 здобувачів освіти, які представили заклади освіти Миколаївської області та міста Новий Буг, Очаків, Миколаїв. Змагання проходили на двох дистанціях водночас: проходження на швидкість треку з перешкодами, управління розвіддроном з фотографуванням об’єкту. Для проходження першої дистанції змагань (особистої) оператор FPV мав здійснити проліт від лінії старту до лінії фінішу, при цьому долаючи тонель, рамки, обручі. Кожен учасник мав три спроби для проходження дистанції. В підсумку змагань операторів FPV кращий час виступу показав Морунов Євген (команда «Чайка» Очаківського ліцею, керівник Череватенко Олег Дмитрович), який посів І місце; на ІІ місці – Редінов Павло (команда «Чорноморська січ» Чорноморської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Хомина Олена Василівна), на ІІІ місці - Білик Денис (команда «Побратими» Новобузького ЦПО «Твій простір», керівник Мішенін Андрій Олександрович). Метою другого виду змагань операторів БПЛА (командного) був виліт в задану точку, фотографування макету місцевості, розпізнавання об’єктів та визначення їх прямокутних координат. Загальний час роботи оператора був обмежений і складав 6 хвилин. Після приземлення учасник-оператор надсилав своїй команді фотознімки, а свої відповіді команда надсилала суддям. В підсумку змагань отримали такі результати : І місце – команда «Компас» МОЦНПВТК УМ (керівник Мінаков Володимир Андрійович), ІІ місце – «Степові соколята» Зеленоярського ліцею з початковою школою та гімназією (керівник Дудчик Наталія Миколаївна), ІІІ місце – «Кіборги» Бузького ліцею (керівник Топилін Вадим Миколайович) Для вмілого керування БПЛА окрім знань технічних характеристик та систем налаштування дрону, оператору завжди потрібна концентрація уваги, швидка реакція, просторове мислення, оцінка ситуації, вміння прийняти рішення. Всі учасники турніру звісно змагалися, але також навчалися, ділилися своїми знаннями та допомагали один одному. Змагання видалися видовищними та захоплюючими водночас. Вітаємо переможців та призерів змагань. Бажаємо успіхів та зростання майстерності. Дякуємо Силам оборони України за захист та можливість проводити змагання для учнівської молоді.

12:00 07.04.2025

28 березня до ліцею завітали поліцейські офіцери Бузької територіальної громади Вадим Леонідович Біличенко та 👮‍♂️👮‍♂️👮‍♂️ Олексій Володимирович Гужва .

Правоохоронці обговорили з дітьми проблему насилля та його наслідки. Розповіли учням про специфічні ознаки булінгу та пояснили, яка відповідальність може наставати за його вчинення. Значну увагу поліцейські приділили і темі кібербулінгу, який набув розповсюдження поряд зі стрімким розвитком соціальних мереж. Поліцейські нагадали, яка існує відповідальність за скоєння дітьми адміністративних та кримінальних правопорушень. Звернули увагу на те, які наслідки матимуть для неповнолітніх такі проступки, як куріння чи вживання алкогольних напоїв у громадському, дрібні крадіжки, бійки, хуліганство та які санкції передбачає законодавство щодо батьків неповнолітніх правопорушників. Окрім цього, правоохоронці наголосили учням про необхідність дотримання Правил дорожнього руху на шляху до школи та ігор неподалік автошляхів, про вимоги до керування вело- та мототранспортом, необхідність використання світловідбиваючих елементів на одязі у темну пору доби та інше.

12:41 02.04.2025

24 березня – День визволення Вознесенська від фашистських загарбників.

Щорічно, 24 березня, ми у глибокій повазі та шані схиляємо свої голови перед воїнами, які в ці незабутні, весняні дні 1944 року, визволяли наш рідний, квітучий Вознесенськ від фашистських загарбників.

10:23 24.03.2025

Увага! Небезпечні ігри серед підлітків! 🚨

Шановні батьки, звертаємо Вашу увагу, що останнім часом набирає популярності серед підлітків небезпечний виклик заради хайпу – зачепінг. Це екстремальне катання на потягах, що може коштувати життя! Зачепінг – це не розвага, а смертельний ризик! Щодня підлітки намагаються вилізти на вагони потягів, чіпляються за транспорт, ризикуючи життям заради відео чи лайків у соцмережах. ⚡ Наслідки: ❌ Ураження струмом (27 000 В – смертельно навіть без дотику!) ❌ Падіння з висоти на швидкості 100+ км/год ❌ Важкі травми, ампутації, інвалідність ❌ Штрафи та кримінальна відповідальність Ціна однієї «крутої» секунди – життя. Ніщо не варте цього ризику! 🚆🚫 👉 Закликаємо батьків говорити з дітьми про небезпеку! 👉 Учні, не ризикуйте своїм життям заради хвилинного адреналіну!

10:23 17.03.2025

З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну. І 2014-й, і 2022-й рік показали, що воїни доброї волі в Україні – непоодинокі. Добровольчий рух – один з феноменів українського суспільства. Одна з наших суперсил. У важкі моменти добровольці підтримали та посилили українську армію. У військо масово йшли найкращі. Люди, які мали досягнення та перспективи у цивільному житті, залишали бізнес і родини, наукові досягнення, успішну карʼєру в різних сферах і навіть своє життя в інших країнах та добровільно йшли на поле бою, щоб захистити Україну. Вони ризикували та ризикують життям заради нас. Чимало з них уже віддали свої життя. Шана і памʼять – це найменше, чим можемо їм віддячити! 🇺🇦🇺🇦Сьогодні вітаємо усіх добровольців України. Ви - наші захисники, опора держави. Спокій наших осель, спокій близьких - у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою та перемоги!💙💛💙💛💙💛

12:00 14.03.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень